Jesień w przedszkoluJesień to najpiękniejsza pora roku. W salach pojawiają się jesienne dekoracje, a kąciki przyrody wzbogacają się o przniesione przez dzieci dary jesieni z sadów, ogrodu i lasu. Wyjątkowa pora roku obfituje w ciekawe zajęcia.

Wyobraźnia i kreatywność dzieci pozwala wyczarować piękne prace plastyczne, które chętnie prezentujemy na wystawach. Nie zabrakło również zajęć kulinarnych i matematycznych z wykorzystaniem zgromadzonych darów jesieni. Ciepła i słoneczna jesień zachęca do spacerów. Każdy dzień spędzony w przedszkolu, daje dzieciom dużo radości i zabawy. W ostatnim tygodniu października w przedszkolu obchodzony był „Dzień Dyni”. W grupach młodszych w tym dniu obowiązywał kolor pomarańczowy. Przedszkolaki mogły oglądać, dotykać różnej wielkości i różnego ubarwienia dynie. Ten dzień był przepełniony zajęciami plastycznymi, filmikami, zabawami i pamiątkowymi zdjęciami. Na koniec dnia zrobiliśmy wystawkę wszystkich prac. W grupie „Krasnali” ogłoszono konkurs „Wesołe dynie”. Efekty pracy dzieci z rodzicami były piorunujące. Trudno było wybrać te najpiękniejsze. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

I miejsce Oliwier Ostrowski

II miejsce Wojciech Będkowski

III miejsce Igor Kyrcz

Grupy starsze połączyły Dzień Dyni ze zwyczajami amerykańskiego święta Halloween. Dzieci przyszły przebrane za duszki, czarownice, sympatyczne wampiry lub ukryły twarze za maskami. Przedszkolaki uczestniczyły w licznych zabawach, konkursach i tańcach. Punktem kulminacyjnym był poczęstunek: krwawe paluchy czarownicy, babeczkami wampira. Krótko mówiąc zabawa była super!!! To nie koniec, już 13 listopada będziemy obchodzić Dzień Jeża.

Biedronki

Krasnale