Dzień Postaci z Bajek w  naszym przedszkolu5 listopada to Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Data wiąże się z urodzinami największego twórcy bajek Wolta Disneya.

Dzień ten jest okazją powrotu do ulubionych bajek, będących elementem dzieciństwa oraz odgrywających ogromną rolę wychowawczą. Bajki pozwalają poznać świat dobra i zła, wyzwalają emocje, oswajają dziecięce lęki.

Z tej okazji 6 listopada nasze przedszkole wyruszyło w podróż do krainy bajek. Był to dzień pełen radości, kolorów i wrażeń. Dzieci przebrane były w bajkowe stroje, brały udział  w konkursach, qizach, tańcach, układały puzzle. Przedszkolaki wykazywały dużą wiedzę o bajkach łącząc czytane cytaty z ich tytułami. Wielką atrakcją było spotkanie w naszym przedszkolu „ Dobrej Czarownicy” w której postać  wcieliła się Pani Marzena Wacławek prowadząca tutejszą Miejsko- Gminną Bibliotekę Publiczną. „Dobra Czarownica” przeprowadziła z dziećmi aktywne zajęcia o tematyce bajkowej.

Na bajkowy dzień zapraszamy do galerii!

Motylki

Krasnale