Eurolekcje w naszej szkole!25 października w naszej szkole odbyły się eurolekcje poświęcone językom obcym. Nasza placówka nawiązała współpracę z instytucją o nazwie Europe Direct z siedzibą w Katowicach.

Jest to punkt informacji europejskiej działający w ramach ogólnoeuropejskiej sieci Komisji Europejskiej. Do zadań Europe Direct należy przybliżenie mieszkańcom regionu tematyki unijnej poprzez udzielanie praktycznych informacji z dziedziny integracji europejskiej, między innymi na temat historii zjednoczonej Europy, członkostwa Polski w Unii Europejskiej oraz bieżących działań UE.

Na zajęciach uczniowie klas IV-VIII mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o krajach UE, rozwiązywali krzyżówki oraz quizy. Uczniom zajęcia bardzo się podobały, chętnie odpowiadali na zadane im pytania. Były to pierwsze tego typu zajęcia w naszej szkole. Mamy nadzieję, że nie ostatnie.

Zespół ds. języków obcych oraz współpracy międzynarodowej

EUROPE DIRECT Katowice (europedirect-katowice.pl)