PASOWANIE NA UCZNIA „…Uczniem być to ważna sprawa i otwierać wiedzy drzwi,

Uczyć się by świat poznawać. Ślubujemy dziś!...”

05.10.2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów klasy I. Rozpoczęcie nauki w szkole jest ważnym momentem życia każdego z nas. Wszyscy z niecierpliwością czekaliśmy każdego dnia na spotkanie ze szkołą, z nowymi wiadomościami i przygodami. Każdy pierwszoklasista czeka na dzień, w którym stanie się prawdziwym uczniem i poprzez pasowanie zostanie włączony do społeczności szkolnej. To bardzo ważne wydarzenie w naszej szkole i wyjątkowe przeżycie nie tylko dla samych kandydatów na uczniów, ale także dla ich rodziców, nauczycieli, koleżanek i kolegów. Ten wyjątkowy moment poprzedził okres kilku tygodni przygotowań, w którym dzieci poznawały prawa i obowiązki ucznia, poznawały szkołę, jej pracowników, otoczenie, koleżanki i kolegów, poznawały Ojczyznę i symbole narodowe. Uroczystość ta była niejako egzaminem dojrzałości do podjęcia obowiązków ucznia. Pani Dyrektor Aleksandra Młynarska zwracając się do dzieci podsumowała przygotowanie do nauki i po złożeniu ślubowania każde dziecko pasowała na ucznia klasy pierwszej. W gronie zaproszonych gości był Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Pan Zdzisław Banaś, który gratulując pierwszoklasistom, wręczył każdemu uczniowi upominek w postaci wyprawki szkolnej. Emocji, życzeń i gratulacji nie było końca. Starsi koledzy przekazali pierwszoklasistom kilka wskazówek i zapewnili, że w każdej sytuacji zawsze podadzą pomocną dłoń. Rodzice przygotowali rogi obfitości, po brzegi wypełnione słodkimi upominkami. Na zakończenie przyszedł czas na podziękowania od pierwszoklasistów. Dzieci podziękowały Dyrekcji szkoły za to, że zostały przyjęte do grona społeczności uczniowskiej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych. Złożyły zapewnienie, że będą godnie reprezentować szkołę, osiągać bardzo dobre wyniki w nauce i zachowaniu. Uczniowie podziękowali Panu Burmistrzowi za obecność w tak ważnej dla nich chwili, za zatroskanie o edukację i upominki dzięki którym będą mogły rozwijać swoje talenty. Zapewniły też, że będą wytrwale pracować by być dobrymi uczniami. Życzymy samych sukcesów w nauce.