Pierwszy szkolny rajd pieszy15 września 2023 roku uczniowie naszej szkoły wyruszyli na pierwszy Rajd inaugurujący powstanie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego PTTK oddziału w Będzinie.

Rajd odbył się na terenie Wojkowic Kościelnych i przeprowadzony został ulicami: Dąbrowską, Wschodnią, Piastowską, ul. Podskale, Zachodnią. Z ulicy Zachodniej grupa uczniów przeszła ścieżką przez las na wierzchołek pobliskiego wzniesienia. Z polany usytuowanej na samej górze rozciągał się niesamowity widok na okolicę. Cała trasa miała 8220 m, przejście trwało 3 godziny. Dla niektórych uczniów najbliższe okolice okazały się zupełnie nieznane… Pogoda i nastroje sprzyjały wędrówce. Nasi uczniowie wykazali się dobrą kondycją, sprawnością i byli świetnie przygotowani do wyprawy!
Opiekunami Rajdu po okolicach Wojkowic Kościelnych byli Pani Iwona Gruszka oraz Pan Robert Machura.