Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą szkoły średniej zlokalizowanej w naszej gminie. 
❗Bądźmy lokalni❗
 
 

 

Kopalnia Guido w ZabrzuTym razem wybraliśmy się do Kopalni Guido w Zabrzu, ponieważ lubimy spędzać czas aktywnie i w nietypowy sposób.

Nasz podziemny spacer rozpoczęliśmy od zjechania szolą górniczą aż 320 m dół. Przenieśliśmy się do początku XX wieku. Poznaliśmy zagrożenia czyhające na górników pracujących pod ziemią, a dzięki multimedialnym efektom niemal „poczuliśmy” je na własnej skórze. Wykonywaliśmy również prace górnicze m.in. wydobywanie węgla, cięcie drewna metodą „moja-twoja”. Mieliśmy okazję przejechać się elektryczną kolejką podwieszaną, a jest to jedyna tego typu kolejka górnicza na świecie udostępniona turystom. Zawiozła nas ona w rejon pracy dwóch kombajnów górniczych, chodnikowego i ścianowego. Z bliska zobaczyliśmy, jak pracują te potężne maszyny do urabiania skał i węgla. Przedstawiono nam również zasady pierwszej pomocy. Na koniec wzięliśmy udział w warsztatach z kamienia. Najlepszą nauką jest zabawa, a zabawy i emocji nam nie brakowało!
Uczniowie klasy 5a i 5b z wychowawczyniami, panią Dorotą Bańdura i panią Urszulą Warmuz oraz panią Martą Mizerską.

Grafika: www.kopalniaguido.pl