Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole również podjęto działania mające na celu podnoszenie społecznej świadomości na temat autyzmu.

W tematykę obchodów wprowadziły uczniów filmy edukacyjne. Na korytarzu szkolnym została przygotowana gazetka z najważniejszymi informacjami dotyczącymi z jakimi trudnościami zmagają się osoby dotknięte tym zaburzeniem. W tym dniu wśród nauczycieli i uczniów dominował kolor niebieski.  Każda klasa wzięła udział w konkursie plastycznym. Głównym celem było propagowanie wiedzy o autyzmie. Uczniowie mieli za zadanie wykonać plakat nawiązujący do tematu „Zrozumieć autyzm”.

W kategorii klas 1-3

I miejsce zajęli uczniowie z klasy 2a

W kategorii klas 4-6

I miejsce zdobyli uczniowie klasy 5b

W kategorii klas 7-8

I miejsce zdobyli uczniowie z klasy 8b

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, a zwycięzcom gratulujemy osiągnięć i talentu. Każdy uczeń z klasy, która zdobyła pierwsze miejsce otrzymał kalendarz ufundowany przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

Mamy nadzieję, że nasze działania poszerzą wiedzę i tolerancję naszych uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.