teatr30 marca odbyła się wycieczka autokarowa do Teatru Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana Będzinie, w której uczestniczyły dzieci ze wszystkich grup: „Wiewiórki”, „Krasnale” „Motylki”, Misie” oraz „Biedronki”.

Dzieci z zaciekawieniem obejrzały spektakl pt. „Niedźwiedzisio”. Głównymi bohaterami spektaklu są Niedźwiedź - prosto z lasu oraz  Miś - w sam raz do przytulania.
Celem przedstawiania było  ukazanie tego, że w życiu nie wszystko jest tak oczywiste, jakby się mogło wydawać.

Dodatkowo dwie najstarsze grupy miały okazję zwiedzić kulisty powstawania spektaklu. Zobaczyły salę z zabawkami/rekwizytami, które już nie brały udziału w przedstawieniach, pracowanie plastyczną, a także pracownie krawiecką. Przedszkolakom zostały przedstawione osoby, które są niezbędne do tego, aby powstał spektakl. Wyjaśniono im, że oprócz aktorów, których widać na scenie jest całe grono osób ważnych dla spektaklu, których na scenie nie widać.