XVI edycja Regionalnego Konkursu Piosenki Angielskiej pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Zdzisława Banasia już za nami.Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i pasji. Poznawanie języka angielskiego poprzez muzykę i śpiew. Ze względu na ogromną liczbę uczestników Konkurs Piosenki od wielu lat odbywa się w dwóch etapach: etap I – przesłuchania konkursowe, etap II – koncert laureatów.

16 marca 2023 r. do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych przybyli uczestnicy z całego województwa, aby wziąć udział w przesłuchaniach konkursowych. Jury w składzie Jacek Gruszczyński – dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Siewierzu, Paulina Wierdak – nauczyciel fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. F. Chopina w Będzinie oraz w Szkole Muzycznej „Elementarz” w Katowicach, Kamila Dróżdż „Milla”– Absolwentka Uniwersytetu Humanistyczno-przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, wokalistka, laureatka wielu konkursów, Zuzanna Pycia - wokalistka, Aktorka Scen Muzycznych, tytuł ten obroniła w Gliwickim Teatrze Muzycznym, gdzie pracowała. Ma na koncie role w musicalach, prace w chórkach oraz projekty solowe., Dawid Torbus – Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego
we Wrocławiu na kierunku dyrygentura chóralna - prowadzenie zespołów wokalnych i instrumentalnych oraz edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej. Obecnie nauczyciel muzyki oraz instruktor zajęć wokalno-instrumentalnych w gminnych oraz powiatowych ośrodkach kultury, oraz Katarzyna Waluszczyk – nauczyciel języka angielskiego, pomysłodawczyni Regionalnego Konkursu Piosenki Angielskiej, oceniało dobór repertuaru, walory wokalne, wymowę, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Konkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe: uczniowie klas I-III SP, uczniowie klas IV-VI oraz uczniowie klas VII – VIII.  Spośród ponad 70 młodych artystów Jury wybrało tych najlepszych.

24 marca odbył się II etap konkursu - Koncert Laureatów - podczas którego finaliści mogli jeszcze raz zaprezentować swoje utwory, Jury oficjalnie ogłosić werdykt, a zaproszeni goście oraz uczniowie naszej szkoły uczestniczyć w niezapomnianym wydarzeniu artystycznym na najwyższym poziomie. W Koncercie Laureatów udział wzięli zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz pan Zdzisław Banaś, zastępca Burmistrza pan Damian Dawczyński, Radni Miasta i Gminy Siewierz oraz dyrektorzy placówek kulturalno-oświatowych z terenu naszej gminy. Po koncercie pan Burmistrz Zdzisław Banaś wraz z panią dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych Aleksandrą Młynarską oraz Jury wręczyli nagrody i dyplomy. Jest nam niezmiernie miło, że zawsze możemy liczyć na pomoc Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz pana Zdzisława Banasia, który wspiera wszelkie inicjatywy związane z rozwijaniem pasji i zainteresowań młodzieży i również w tym roku ufundował nagrody dla laureatów. Podziękowania kierujemy również do Rodziców naszej szkoły, którzy ufundowali puchary dla zwycięzców oraz słodki poczęstunek dla uczestników.

Oto finaliści XVI edycji Regionalnego Konkursu Piosenki Angielskiej:

Nagrodę Grand Prix otrzymał

Jakub Potempski (VIVO Studio Pięknego Głosu w Myszkowie)

I kategoria wiekowa – klasy I – III SP:

I miejsce – Zofia Pilarska (SP nr 4 w Mysłowicach)

II miejsce – Hanna Mucha (MGOK w Żarkach)

III miejsce – ex aequo – Nina Korusiewicz (MGCKSiT w Siewierzu) oraz Zespół VIVO KIDS z Poraja (VIVO Studio Pięknego Głosu w Poraju)

Wyróżnienie:

Zespół FERMATA (MGCKSiT w Siewierzu)

Hanna Brzozowska (SP nr 1 w Siewierzu)

II kategoria wiekowa – klasy IV– VI SP:

I miejsce –  Magdalena Wydrzyńska (SP nr 6 w Sosnowcu)

II miejsce – ex aequo – Oliwia Bacia (ZSP w Wojkowicach Kościelnych) oraz Pola Wywiał (SP nr 35 w Dąbrowie Górniczej)

III miejsce – ex aequo – Julia Gajda i Maja Gajda (SP w Kroczycach) oraz Anna Staszkiewicz (SP nr 23 w Sosnowcu)

III kategoria wiekowa – klasy VII– VIII SP:

I miejsce – ex aequo – Julia Wiewióra (SP nr 3 w Myszkowie) oraz Amelia Nowak (SP w Kroczycach – Dzibice)

II miejsce – ex aequo – Michalina Nędza (SP w Kroczycach – Dzibice) oraz Oliwia Będkowska (SP nr 1 w Myszkowie)

III miejsce – Kinga Madej (PMDK w Będzinie)

wyróżnienia:

Jakub Jurasz (SP nr 6 w Sosnowcu)

Jakub Karwacki (SP w Gródkowie)

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy kolejnych sukcesów.