Program profilaktyczny „Czyste powietrze wokół nas”Najstarsza grupa przedszkolna „Motylki” w Roku Szkolnym 2022/2023 realizowała program przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”.

Nauczyciele prowadzili działania zmierzające do kształtowania prawidłowych postaw zdrowotnych wśród dzieci. Ważnym elementem wychowania zdrowotnego jest walka z biernym paleniem. Dlatego program ten realizowany był z udziałem rodziców dzieci przedszkolnych. Przedszkolaki uczestnicząc w programie zapoznały się z dinozaurem Dinkiem, kolorowały jego portret a nawet śpiewały piosenkę o Dinusiu. Ponadto poszerzyły swoją wiedzę w zakresie przyczyn i źródeł wydobywania się dymów. Dzięki historyjce o podróży Dinusia pociągiem oraz wspólnej zabawie, nabyły umiejętność zachowania się, w sytuacji, gdy znajdują się w zadymionym pomieszczeniu. Na koniec wspólnie zaprojektowały własne plakaty „NIE PAL PRZY MNIE”. Przedszkolaki bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, wykazywały się dużym zaciekawieniem, wiedzą i wyobraźnią. Efektem naszych działań są piękne prace plastyczne oraz poszerzenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.