W grupie „Biedronki” została przeprowadzona akcja „Wirusoochrona” w oparciu o wytyczne z Sanepidu i ze szczególnym zwróceniem uwagi na koronawirusa i grypę.

Działania podjęte podczas prowadzonych zajęć poruszały następujące zagadnienia:

- dbałości o zdrowie - poprzez prawidłowe odżywianie się oraz propagowanie aktywności fizycznej zarówno w domu jak i na świeżym powietrzu a także dostosowywanie ubioru do aktualnych warunków pogodowych;

- dostrzegania roli higieny osobistej na co dzień oraz w warunkach nasilonego zagrożenia rozprzestrzeniania chorób zakaźnych, z naciskiem na praktyczne wykorzystanie wiedzy poprzez przestrzeganie etapów mycia rąk;

- roli szczepień ochronnych w powstrzymaniu szerzenia się chorób zakaźnych;

- konieczności przestrzegania szczególnych zasad postępowania podczas pandemii koronawirusa.

Podczas zajęć dzieci poznały podstawowe zasady higieny osobistej, aby zapobiec chorobom zakaźnym przenoszonym drogą kropelkową z uwzględnieniem profilaktyki koronawirusa i grypy.

Przeprowadzona została praktyczna nauka prawidłowego mycia rąk. Ponadto podczas zajęć dzieci wykonywały pracę plastyczną dot. higieny, kolorowały, oglądały prezentację multimedialną oraz film „Bajka o wirusie” oraz rozwiązywały ciekawe karty pracy.

Zapraszamy na fotorelację 😊