Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

Rozwijając zainteresowania czytelnicze już od najmłodszych lat, w naszym przedszkolu zorganizowana została akcja pod tytułem „Tydzień z książką”. W tym czasie dzieci przynosiły do przedszkola swoje ulubione książki, które potem wspólnie czytaliśmy.

Stworzyliśmy też biblioteczkę, z której dzieci korzystały w dowolnym momencie podczas pobytu w przedszkolu. Oczywiście przypomnieliśmy sobie zasady korzystania z książek, ponadto rozmawialiśmy, dlaczego warto czytać książki. Efektem tego była gazetka, która powstała w najstarszej grupie. Dzieci miały okazję brać udział w lekcjach bibliotecznych, podczas których wysłuchały bajeczek i wykonały piękne prace plastyczne oraz zakładki do książek. Dzieci mogły również zabierać książeczki do swojego domu, w ten sposób w akcję włączyli się także rodzice, ponieważ wszyscy wiemy jakie znaczenie dla rozwoju umysłowego i moralnego ma czytanie dzieciom książek. Czas ten miał dla nas ogromną wartość i z pewnością rozbudził ciekawość literacką naszych przedszkolaków.