uczniowie, sprzątanie świata„Wszystkie śmieci nasze są” pod takim hasłem przebiegało Gminne Sprzątanie Świata, w którym uczestniczyli uczniowie i pracownicy naszej szkoły. Uczniowie w piątek 16 września przystąpili do sprzątania miejsc, które są chętnie uczęszczane przez lokalną społeczność i osoby przyjezdne.

Niestety podczas wypoczynku i rekreacji w wielu tych miejscach zostają pozostawione różnego rodzaju śmieci i odpady, dlatego dbając o środowisko i wizerunek naszej miejscowości uczniowie z zapałem przystąpili do usuwania odpadów. Dzięki Gminie Siewierz otrzymaliśmy worki i rękawice jednorazowe do zorganizowania zbiórki. Niestety jak co roku było co zbierać, uczniowie skrupulatnie zbierali odpady te wielkie i te najmniejsze, butelki plastikowe i szklane oraz opakowania po produktach spożywczych. To odpady, które głównie zbierali nasi uczniowie, ale zdarzały się również elementy AGD. W szkole odbyły się również pogadanki na temat segregacji odpadów i wpływu śmieci na środowisko. W przyszłym roku na pewno przyłączymy się do akcji Sprzątania świata miejmy nadzieje, że będzie mniej sprzątania.