W dniu 6 czerwca zaraz po śniadaniu dzieci z grupy Krasnale, Biedronki i Misie ruszyły na całodniową wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Pod skałką” w Przybynowie.

Na samym początku wycieczki czekał na nas słodki poczęstunek, po którym udaliśmy się na zwiedzanie zwierzyńca, w którym spotkaliśmy wiele gatunków zwierząt od alpak i małych kózek po wielbłąda a nawet kangura. Kolejnym punktem wycieczki było oglądanie Skansenu Wsi Jurajskiej, czyli chaty pochodzącej z lat 90 XIX wieku. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądało dawniej życie na wsi, jakich używano narzędzi do pracy i jak dawniej były umeblowane domy a nawet jakimi zabawkami bawiły się dawniej dzieci. Po zwiedzeniu skansenu przyszedł czas na wycieczkę po okolicy „Jurajskim Expresem” po której wróciliśmy na pyszną zupkę. Z pełnymi brzuszkami wzięliśmy udział w warsztatach „Pianie w pranie” w których zobaczyliśmy jak dawniej robioną pranie, i kto wymyślił mydło, a następnie każdy przedszkolak samodzielnie wykonał piękne pachnące mydełko. Na koniec wycieczki czekała nas zabawa w parku zabaw „Kraina Marzeń” na którym czekały na dzieci liczne atrakcje m.in. dmuchane zamki, trampoliny czy basen z kulkami i pyszna wata cukrowa.

Po dniu pełnym wrażeń i super zabawy przedszkolaki uśmiechnięte choć zmęczone wróciły do przedszkola.

Misie

Krasnale