W tym roku szkolnym grupa „Biedronki” wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Program umożliwił utrwalenie oraz przyswojenie nowych wiadomości z zakresu ochrony środowiska, szacunku do otaczającej nas przyrody oraz zdrowego trybu życia. Zostały przeprowadzone zajęcia o tematyce przyrodniczej i ekologicznej. Dzieci m.in. dowiedziały się jak dbać o naturę, uczyły się zasad pielęgnacji roślin, kształtowały właściwe postawy żywieniowe. Dowiedziały się również, jak ważny jest ruch i aktywność fizyczna w życiu człowieka. Przedszkolaki wykonywały ciekawe zadania i kolorowe prace. Udział w programie dostarczył im wielu wrażeń. Dzieci były zaangażowane, chętnie współpracowały.

Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały dyplom „Kubusiowego Przyjaciela Natury” oraz Książeczkę Przedszkolaka, a nasza placówka Certyfikat.