MSCUczniowie klasy 4a Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wojkowicach Kościelnych w składzie: Oliwia, Julia, Emilia, Natalia, Julia, Emilia, Hania, Roksana, Karina, Aleksander, Miłosz, Szymon, Łukasz, Jakub, Adrian, Alan, Krzysztof, Filip, Wojtek, Jakub wraz z wychowawczynią panią Urszulą Warmuz włączyli się w kampanię „Morska lekcja MSC”.

Wspólnie przygotowali pracę plastyczną na temat „Jak będzie wyglądało życie w morzach i oceanach za 30 lat?”
Kampania MSC ma na celu budowanie świadomości morskiej wśród uczniów. W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się, jak działania człowieka zmieniają środowisko morskie oraz w jakim stopniu nasze życie zależy od prawidłowego funkcjonowania wszechoceanu. Uczniowie mieli okazję spojrzeć na złożone problemy z różnych perspektyw. Dzięki aktywnej formie „Morska lekcja” pozwoliła przećwiczyć umiejętności w krytycznym myśleniu, dyskusji podpartej argumentami, rozwiązywaniu problemów oraz pracy zespołowej i komunikacji. To szczególnie ważne dla uczniów, którzy cały poprzedni rok szkolny spędzili samotnie przed ekranem komputera.
Za udział w kampanii uczniowie zostali nagrodzeni – otrzymali morskie zeszyty edukacyjne MSC oraz papierowe rybki MSC.
MSC (Marine Stewardship Council) to międzynarodowa organizacja pozarządowa, która powstała, aby zachować dziką naturę oceanów. Walczy z problemem nieodpowiedzialnego rybołówstwa, mającego destrukcyjny wpływ na środowisko naturalne. Dostrzega i nagradza wysiłki tych, którzy starają się chronić zasoby mórz i oceanów. Dba o to, żeby nasze oceany pozostały zdrowe i tętniące życiem, chce, aby kolejne pokolenia również mogły cieszyć się bogactwem ryb i owoców morza. Poprzez współpracę z: rybakami, przetwórcami, sieciami handlowymi i małymi sklepami, producentami, restauracjami oraz wszystkimi tymi, którzy kochają dzikie ryby i owoce morza, zachęca do odpowiedzialnego korzystania z zasobów morskich. Dzięki temu tworzy zrównoważony rynek rybołówstwa, a co ważne wspiera i nagradza rybaków, którzy prowadzą swoje połowy w dobry dla środowiska, zrównoważony sposób.
Gratulujemy uczniom klasy 4a postawy ekologicznej!