Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych zaprasza do wzięcia udziału w konkursie pt. “ZIMA WIDZIANA OCZAMI DZIECKA”. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy dowolną przestrzenną techniką (np. makieta, figurka, model, bryła itp.). Przy ocenie prac jury konkursu będzie brało pod uwagę: - technikę wykonania pracy,  - zastosowanie ciekawych rozwiązań plastycznych i technicznych, - oryginalność kompozycji, zgodność tematyczną oraz pomysłowość autora. Konkurs trwa do 31.01.2021 r., prace należy składać do nauczycieli podanych w regulaminie konkursu. Kategorie wiekowe: I kategoria-klasy 1-4, II kategoria- klasy 5-8. Zapraszamy do udziału.

Regulamin szkolnego konkursu organizowanego przez

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych

“ZIMA WIDZIANA OCZAMI DZIECKA”.

Organizatorzy konkursu:

Agnieszka Wiórek– nauczyciel wspomagający w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych,

Dorota Bańdura– wychowawca klasy IVb w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych ,

Iwona Gruszka- nauczyciel świetlicy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych,

Urszula Pałuchanauczyciel świetlicy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych.

Cele konkursu:

• wspieranie działań i możliwości twórczych dzieci,
  • rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne i techniczne w różnych materiałach i technikach,
  • rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej inspirowanej krajobrazem zimowym,
  • prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej.

Uczestnicy:

1. W konkursie mogą brać udział uczniowie klas I – VIII Zespołu Szkolno-Przedszolnego w Wojkowicach Kościelnych.
  2. Prace mogą być wykonane dowolną techniką przestrzenną, format pracy dowolny. Prace konkursowe należy wykonać indywidualnie. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.
  3. Prace powinny być zaopatrzone w metryczkę, zawierającą: tytuł pracy plastycznej,

nazwisko i imię  uczestnika konkursu, wiek, klasę.

1. Zgoda rodziców/prawnych opiekunów – Załącznik nr 1 do Regulaminu.

Termin składania prac:

Prace wykonane zgodnie w wymogami należy dostarczyć do dnia 31. 01.2022r ., do nauczycieli organizujących konkurs w szkole.

Ocena prac:

Oceny prac dokona jury powołane przez Organizatorów Konkursu, przyznając nagrody oraz kwalifikując prace do udziału w wystawie pokonkursowej.

Przy ocenie prac jury konkursu będzie brało pod uwagę technikę wykonania pracy, zastosowanie ciekawych rozwiązań plastycznych i technicznych, oryginalność kompozycji, zgodność tematyczną oraz pomysłowość autora.

O terminie rozdania nagród Laureaci zostaną powiadomieni w dniu 11.02.2022 r. na stronie internetowej szkoły ZSPWK1: https://www.zspwk.edu.pl/ oraz przez mobidziennik. Lista Laureatów konkursu zostanie również podana
w dniu 11.02.2022 r. na stronie internetowej szkoły: https://www.zspwk.edu.pl/.

Wystawa pokonkursowa:

O szczegółach otwarcia wystawy, wręczenia dyplomów i nagród zostaną Państwo poinformowani przez mobidziennik. Nagrodzone prace mogą  zostać zamieszczone również na stronie  https://www.zspwk.edu.pl/.

Nagrody:

Przewidujemy nagrody indywidualne dla Laureatów konkursu w następujących kategoriach:

I kategoria: klasy 1-4

II kategoria: klasy 4-8

Organizator konkursu zastrzega sobie prawo publikowania i reprodukowania prac konkursowych oraz zdjęć bez wypłacania honorariów autorskich. Przysłane prace przechodzą na własność organizatorów.
Prac nie wolno rolować i składać.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją Regulaminu oraz wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych uczestnika i opiekuna konkursu przez Organizatorów dla celów organizacyjnych i promocyjnych konkursu.

Załącznik 1