Otwarcie "Zielonej pracowni"W dniu 1 grudnia 2021 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych otwarto oficjalnie „Zieloną Pracownię- Młodzi Ekolodzy".

W wydarzeniu wzięli udział m.in. Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomasz Bednarek, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk, Radna Rady Miejskiej w Siewierzu Renata Cesak, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Damian Dawczyński, Sekretarz Gminy Siewierz Urszula Radziwołek, Skarbnik Gminy  Agnieszka Zarychta, Sołtys Sołectwa Wojkowice Kościelne Bożena Bednarczyk, pracownicy UMiG Siewierz oraz Dyrektorzy gminnych placówek oświatowych.

Utworzenie pracowni było możliwe dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu edukacyjno-ekologicznego, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach - „Zielona Pracownia 2021". Całkowita wartość zadania wyniosła 51.442,00 zł.

Pracownia jest bardzo nowoczesna, ma wspaniale zaaranżowane wnętrze. Jej kolorystyka sprzyja procesowi uczenia się i nauczania. Jest przyjazna dla użytkowników. W ramach realizacji projektu zakupiono szereg pomocy dydaktycznych i laboratoryjnych, sprzęt multimedialny, telewizor o dużym formacie, ergonomiczne meble. Dzięki temu lekcje w zielonej pracowni nie będą ograniczać się do schematów i podręczników.

Jest to niezwykłe miejsce w naszej szkole. Miejsce, w którym uczniowie będą mogli poszerzać swoją wiedzę z zakresu przedmiotów przyrodniczych i ekologii angażując w to wszystkie swoje zmysły, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i wyciągać wnioski.

Podczas otwarcia naszej nowej pracowni zaproszeni goście mogli obejrzeć prezentacje,  doświadczenia fizyczno-chemiczne oraz biologiczne przedstawiane przez uczniów. Całość uzupełnił występ artystyczny wychowanków.

Po uroczystym przecięciu wstęgi głos zabrali Prezes Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Tomasz Bednarek, Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Zdzisław Banaś, Wicestarosta Będziński Dariusz Waluszczyk.

Po części oficjalnej wszyscy udali się na słodki poczęstunek