BohaterOn, kartkiUczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wojkowicach Kościelnych włączyli się do ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej – „BohaterON – włącz historię”.

Kampania ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wielu. Projekt edukuje młodych Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacnia poczucie tożsamości narodowej, krzewi postawy patriotyczne oraz buduje wrażliwość społeczną.
Powstanie Warszawskie to symbol waleczności i męstwa nie tylko dla mieszkańców Warszawy, ale dla nas Polaków. 77 lat temu nasi przodkowie stanęli do nierównej walki ze znienawidzonym wrogiem pragnąc wolności, wolnej Polski. To też jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii. Dlaczego doszło do wybuchu powstania? Jak ono przebiegało? Co zrobili nasi sojusznicy? I jaką cenę zapłaciła Warszawa? - na te i inne pytania uczniowie poznali odpowiedź w filmie CO ZA HISTORIA.
W tym roku również uczniowie na lekcji plastyki z panią Sydnią Palacz wykonywali kartki z życzeniami do wybranego Powstańca Warszawskiego.
Projekt realizowany był na lekcji historii, godziny wychowawczej i plastyki. Koordynatorem projektu w szkole był nauczyciel historii, Urszula Warmuz.