Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
28
29
30
31

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

logo - wfosigwCiekawie zaaranżowane wnętrze, nowoczesne pomoce dydaktyczne, sprzęt multimedialny, nowe meble. Tak prezentować się będzie nowa zielona pracownia „Młodzi Ekolodzy” w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych.

Sala przeznaczona na potrzeby Zielonej Pracowni ulegnie całościowemu przekształceniu.

Ściany zostaną pomalowane w kolorystyce szaro-zielonej. Na bocznej ścianie powstanie blat do doświadczeń i mikroskopowania, nad którym zamontowanie zostanie fototapeta prezentująca odnawialne źródła energii. Na frontowej ścianie zawiśnie tablica suchościeralna oraz nowoczesny monitor interaktywny. Zakupiony zostanie również laptop dla nauczyciela, który będzie można połączyć z mikroskopem z kamerą.  Sala wyposażona będzie w ławki jednoosobowe uczniowskie oraz ergonomiczne krzesła. Na tylnej ścianie znajdować się będzie funkcjonalny zestaw mebli, nad którymi zawiśnie fototapeta na temat recyclingu. Na oknach zamontowane zostaną nowe rolety w kolorze zielonym. Całość pracowni dopełni szkolny ogródek stworzony z odnowionych palet i roślin oczyszczających powietrze. Wszystko to uczyni pracownię przyrodniczą pracownią z prawdziwego zdarzenia, gdzie uczniowie będą mogli prowadzić eksperymenty, jak również doświadczalnie poznawać świat. Dzięki niej uczniowie będą mogli uczyć się przedmiotów przyrodniczych angażując w to wszystkie swoje zmysły, samodzielnie przeprowadzać doświadczenia i wyciągać wnioski.

Inwestycja będzie możliwa do zrealizowania dzięki dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Formuła konkursu jest ta sama każdego roku. Najpierw szkoły zgłaszają swoje projekty pracowni, a nagrodą są dotacje na ich zrealizowanie. Liczą się oryginalny pomysł, estetyka, kreatywność, innowacyjność rozwiązań. Przedsięwzięcie to realizowane jest przez fundusz już od kilku lat, a jego przedmiotem jest opracowanie projektu szkolnej pracowni na potrzeby nauk przyrodniczych, biologicznych, ekologicznych, geograficznych czy chemiczno-fizycznych oraz autorskiego programu zajęć.

Stworzenie zielonej pracowni umożliwi realizację wielu ciekawych projektów, scenariuszy lekcji, rozbudzi zainteresowanie poznawaniem świata, zmobilizuje uczniów do szerszego jego poznania, jak również niewątpliwie przyczyni się do wzrostu świadomości ekologicznej wśród uczniów. Nowoczesne wyposażenie pracowni będzie również wspaniałym warsztatem pracy wykorzystywanym na zajęciach obowiązkowych, jak również podczas zajęć pozalekcyjnych.