Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej jest ważnym wydarzeniem dla uczniów klas pierwszych. Ma na celu promocję czytelnictwa, wyrabianie w uczniach nawyku czytania książek i korzystania z biblioteki.

W czwartek 28 listopada  2019 roku uczniowie klasy pierwszej zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić czytając książkę. Uczniowie klasy pierwszej odgadywali bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Aktu pasowania na czytelnika naszej biblioteki dokonała dyrektor szkoły p. Aleksandra Młynarska wraz z bibliotekarką p. Anastazją Gajewską. Na pożegnanie uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom.

Gratulujemy najmłodszym czytelnikom i zachęcamy do korzystania z naszej biblioteki.