Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

 

Plan lekcji

Office 365 - Porady

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

W Szkole Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w Wojkowicach Kościelnych zorganizowano POCZTĘ ŚWIĄTECZNĄ, w ramach  projektu „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” kampanii Fundacja Dbam o Mój Z@sięg. Projekt wpisał się w szeroko rozumianą profilaktykę e-uzależnień, jak również w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2019/2020 określone przez MEN (pkt. 1 Profilaktyka uzależnień w szkołach i placówkach oświatowych).

Samorząd Szkolny przygotował skrzynkę, do której uczniowie wrzucali karki świąteczne z życzeniami. Uczniowie sami wykonywali kartki według własnego pomysłu oraz wykorzystali dostępne z projektu. Pocztówki zostały rozdane 19 grudnia i sprawiły wszystkim odbiorcom niespodziankę, a nadawcom radość i satysfakcję. U wszystkich pojawił się uśmiech na twarzy. Wysyłanie kartek to coś pięknego. To taki magiczny moment, kiedy czytamy życzenia i pamiętamy o innych.

W XXI wieku coraz mniej osób wysyła kartki świąteczne, szybciej, łatwiej i taniej jest wysłać SMS-a, napisać wiadomość na Facebooku, e-mailu, portalu społecznościowym. Skrzynkę odbiorczą opróżnimy, SMS skasujemy, portale społecznościowe, których teraz używamy, za kilka lat mogą przestać istnieć, a KARTKA ZOSTAJE!

"Boże Narodzenie to ani nie czas, ani sezon, ale stan umysłu. Pielęgnowanie pokoju i dobrej woli, bycia pełnym miłosierdzia, to jest istota Bożego Narodzenia." Calvin Coolidge

 kółko dziennikarskie