Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
Data : Pt, 8 Lis 2019
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Plan lekcji

Office 365

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

23 października 2019 r. uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej – Curie w  Wojkowicach Kościelnych wzięli udział w wycieczce do Warszawy.

Celem wycieczki była wizyta w BioCentrum Edukacji Naukowej w Warszawie i naukowe warsztaty laboratoryjne. Uczniowie mieli okazję na terenie profesjonalnie wyposażonego laboratorium wykonać samodzielnie doświadczenia, poznawać nowoczesne metody badawcze i osiągnięcia współczesnej biologii.  Tematem warsztatów był „Słodki świat enzymów”. Uczniowie przeprowadzili trzy doświadczenia dotyczące metabolizmu cukrów, badali reakcję enzymatyczną hydrolizy: skrobi przez amylazę, laktozy z mleka przez laktazę oraz sacharozy przez inwertazę. Uczniowie przeprowadzali eksperymenty z biologii i biotechnologii. Doskonali umiejętności planowania, prowadzenia i dokumentowania obserwacji i doświadczeń, rozróżniali próby kontrolne i badawcze, formułowali wnioski.
Uczniowie mieli okazję pospacerować po Warszawie. Byli na Grobie Nieznanego Żołnierza i przyłączyli się do akcji MEN #Szkoła Pamięta.
Następnie udali się na spacer po stolicy. Wycieczka była bardzo udana, wszyscy mimo długiej podróży i zmęczenia wrócili bardzo zadowoleni.
Opiekunami na wycieczce była Pani Sylwia Wolańska i Pani Urszula Warmuz.
      kółko dziennikarskie