Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
Data : Pt, 8 Lis 2019
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

 

Plan lekcji

Office 365

Rada Rodziców

Dziennik elektroniczny

Biblioteka

RODO

Odwiedź nasz kanał na YouTube - ZSPWK PLAY

W dniach 28.05.- 11.06.2019 roku  klasa III SP przebywała na Zielonej Szkole. Celem wyjazdu było kształtowanie wśród uczniów higienicznego trybu życia poprzez zdrowe odżywianie i korzystanie z dużej ilości ruchu na świeżym powietrzu. Zielona Szkoła  ma spełniać określone cele dydaktyczno – wychowawcze i integracyjne.

Uczenie się przez „przeżywanie” przynosi większe efekty, niż nauka w szkolnej ławce, dlatego w tym roku szkolnym wyjechaliśmy do nadmorskiej miejscowości – Darłówko. Dzięki temu nasi uczniowie mieli szansę bezpośredniego poznawania nadmorskiej przyrody. W spełnieniu marzeń względem naszego wyjazdu, pomógł nam Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, który dofinansował do każdego ucznia kwotę 170 zł. lub 400 zł. w zależności od dochodu w rodzinie, za co uczniowie są bardzo wdzięczni.

Nasze miejsce zakwaterowania to Dom Wczasowy „Diuna” w Darłówku. W ramach Zielonej Szkoły odbywały się następujące imprezy okolicznościowe i wycieczki turystyczne:

  • piesze wycieczki wzdłuż wybrzeża oraz najbliższej okolicy,
  • gry i zabawy na plaży, placach zabaw i boiskach sportowych na terenie ośrodka wypoczynkowego,
  • wycieczka autokarowa do Kołobrzegu, połączona z rejsem statkiem, zwiedzanie Muzeum Oręża polskiego oraz  piracka przygoda,
  • wycieczka autokarowa do Jarosławca – zwiedzanie Muzeum Bursztynu, Chaty Rybaka,
  • wycieczka do Darłowa i Darłówka – płynięcie tramwajem wodnym,
  • wycieczka do Zieleniewa – park linowy,
  • projekcja filmu 8D - XD w kinie,
  • zabawy w Parku wodnym „Jan”
  • ogniska z pieczeniem kiełbasek,

Program zielonej szkoły był bardzo napięty i wypełniony różnymi atrakcyjnymi zajęciami, spacerami i zabawami. Nikt nie mógł narzekać na nudę. Uczniowie podczas pieszych wędrówek mieli okazję poznać malowniczo położone miejscowości nad morzem. Oprócz codziennych zajęć dydaktycznych uczestniczyły w licznych konkursach i turniejach sportowych. Pobyt na Zielonej Szkole dostarczył uczniom nowych wrażeń, doświadczeń i pozytywnych przeżyć. Każdy uczeń miał szansę pokazania się z jak najlepszej strony.

Czas minął bardzo szybko, do domu wróciliśmy uśmiechnięci i zadowoleni, z mnóstwem pamiątek i miłych wspomnień.

Opiekunowie Zielonej Szkoły – p. Anastazja Gajewska i p. Ewa Kyrcz