12.04.2018r. w  Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Żelisławicach odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny ,,Mistrz Ortografii” dla uczniów klas III szkół podstawowych.  Do rywalizacji przystąpili uczniowie ze szkół Gminy Siewierz , którzy zostali wyłonieni w etapach szkolnych.

Celem konkursu było:

- zwiększenie możliwości rozwoju uczniów uzdolnionych klas III w zakresie poprawności ortograficznej języka polskiego;
- promowanie uczniów i dostrzeżenie ich potencjału.

Naszą szkołę reprezentowała Zuzanna Salamon z kl. III A SP i Patrycja Łukasik z kl III B SP. Choć test i dyktanda nie były łatwe, to cieszy fakt, że trudna polska ortografia    i interpunkcja pobudzają zainteresowania językowe dzieci, a one same popełniają coraz mniej błędów. Poziom wiedzy uczestników konkursu jest z roku na rok coraz wyższy. Podczas zmagań konkursowych uczniowie rozwiązywali test sprawdzający ich wiedzę na temat zasad polskiej ortografii i interpunkcji, a także pisali dyktando. Czas oczekiwania na wyniki wypełnił uczestnikom słodki poczęstunek. Spośród uczniów ze szkół  wyłoniono 3 laureatów, wśród których znalazły się nasze uczennice. Patrycja Łukasik  została Wicemistrzynią Ortografii Gminy Siewierz a Zuzannna Salamon zajęła miejsce III.

Gratulujemy serdecznie i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach z ortografią!