Dla wielu uczniów naszej szkoły czytanie nie jest jedynie obowiązkiem, o którym nauczyciele przypominają przy okazji omawiania lektur szkolnych. Jest mnóstwo osób, dla których ta forma spędzania wolnego czasu jest jedną z najbardziej atrakcyjnych. Dowodem na to był liczny udział młodzieży w szkolnym konkursie głośnego czytania pod hasłem „Piękne czytanie to też sztuka!".

Dnia 27 IV 2017 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs, w którym wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej kl.V - VI. Komisja konkursowa w składzie: Wioletta Drygalak, Katarzyna Reda i Marta Mizerska  z zainteresowaniem wysłuchała interpretacji przygotowanych wcześniej fragmentów poezji lub prozy . Po wysłuchaniu komisja  przyznała nagrody:

I miejsce – Karolina Barczyk

II miejsce – Dagmara Białas

III miejsce -  Helena Kacperczyk

Wyróżnienia otrzymali – Ewelina Słaboszewska  i Wiktor Garczyk

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, zgadzając się ze słowami Wisławy Szymborskiej” bo przecież czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.