21 lutego 2017r. uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Wojkowicach Kościelnych wzięli udział w warsztatach pt. „Papier ręcznie czerpany”. Uczniowie skorzystali z zaproszenia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu.

Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy o godzinie 8.50. Zakupiliśmy bilety i wyruszyliśmy w drogę. Warsztaty rozpoczęły się o godzinie 10.00 i trwały godzinę. Wszystkim warsztaty bardzo się spodobały, była to ciekawa lekcja historii. Poznaliśmy historię pisma, wynalezienia i wytwarzania papieru.

„Spotkania utrzymane były w duchu dawnej epoki. Zajęcia miały formę aktywną. Każdy uczestnik pod okiem mistrza samodzielnie wykonywał zadania, na przykład czerpał papier z dębowej kadzi, poznawał tajniki barwienia papieru techniką japońską, pisał gęsim piórem na papierze i własnoręcznie odciskał pieczęć lakową”. (http://www.mgbps.pl)

W dniu następnym uczniowie klasy V i VI wzięli udział w warsztatach drukarskich.

Chcieliśmy bardzo podziękować Pani Dyrektor i pracownikom Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Leona Korusiewicza w Siewierzu za zaproszenie, miłe przyjęcie i udział w ciekawych warsztatach.

Kółko dziennikarskie, Uczniowie klasy IV