Dzień Edukacji Narodowej i Pasowanie na ucznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych.

Dzień 15. października 2015r. był wyjątkowym dniem w naszej szkole. Odbyła się uroczysta akademia, która stanowiła powiązanie dwóch niezwykle ważnych wydarzeń w życiu naszej szkoły. Jednym z nich był Dzień Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości uczniowie pełni szacunku i wdzięczności kierowali słowa uznania do swych nauczycieli i wychowawców, recytowali wiersze i śpiewali piosenki.

Następnie uczniowie klas gimnazjalnych z dumą wprowadzali w szeregi naszej szkolnej gromady nowych, małych przyjaciół, którzy tego właśnie dnia obchodzili uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia. Nasi mali milusińscy byli bardzo przejęci swoją rolą wśród społeczności szkolnej. Na wstępie zaprezentowali wspaniały występ artystyczny, śpiewali, tańczyli, recytowali wiersze. Zachwycili wszystkich gości, nie zabrakło uśmiechów i wzruszeń, a wszyscy zebrani nagrodzili młodych artystów gromkimi brawami. To był ich egzamin, który zdali na szóstkę. Po nim złożyli ślubowanie, obiecali pilnie się uczyć i dbać    o dobre imię szkoły. Swą postawą i wiedzą sprawili radość nauczycielom i rodzicom. Doczekali najważniejszego dla nim momentu, aktu pasowania, którego to tradycyjnie już w naszej szkole dokonała pani dyrektor Aleksandra Młynarska wraz z burmistrzem Miasta i Gminy Siewierz, panem Zdzisławem Banasiem. Każdy pierwszak otrzymał upominek od pana burmistrza oraz pamiątkowy dyplom wręczony przez wychowawców. Pan Burmistrz skierował swoje słowo do uczniów składając pierwszoklasistom gorące gratulacje oraz życząc im wielu sukcesów w nauce.

Uwieńczeniem tej jakże wspaniałej uroczystości były wspólne, pamiątkowe fotografie.

Na zakończenie tradycyjnie dzieci obdarowane zostały przez rodziców rogami obfitości, a goście zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów klas I.

W tym roku pasowania na uczniów dostąpiło 32. pierwszoklasistów:

Klasa I A – wychowawca Wioletta Szymiec

Klasa I B – wychowawca Marta Mizerska