11 listopada 2016 r. punktualnie o godz. 12.00 w Kościele pod wezwaniem Świętego Marcina w Wojkowicach Kościelnych odbyła się akademia z okazji odzyskania przez Polskę NIEPODLEGŁOŚCI, którą przygotowali uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych.

Uczniowie przypomnieli historię utraty przez Polskę niepodległości oraz walkę o jej odzyskanie. Akademia wszystkim zgromadzonym bardzo się spodobała, była to szczególna lekcja historii. Ksiądz Stanisław Pala podziękował uczniom oraz nauczycielom za przygotowanie akademii. Następnie wszyscy wzięli udział w mszy świętej za OJCZYZNĘ.

W akademii wystąpili – Karolina Barczyk, Dagmara Białas, Sonia Dyk, Kinga Gawron, Magdalena Giełda, Weronika Habińska, Aleksander Kozłowski. Soliści – Nadia Białas, Wojciech Naglik, Krzysztof Naglik. Obsługa kamery – Kewin Kostow.

Red. kółko dziennikarskie