17 kwietnia 2015r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach odbyło się podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów z województwa śląskiego. W tej uroczystej gali uczestniczyli m.in. Śląski Kurator Oświaty – Stanisław Faber oraz Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego – prof. dr hab. Czesław Martysz, laureaci konkursów oraz dyrektorzy i nauczyciele, którzy otrzymali zaświadczenia i listy gratulacyjne.

Nasz kolega – Piotr Kuzak, znalazł się w gronie tych uczniów.  Jesteśmy niezmierni dumni, ponieważ Piotrek jest jednym z dziewięciu uczniów powiatu będzińskiego, który uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Uzyskanie tytułu laureata, zwalnia Piotra z pisania egzaminu gimnazjalnego (z przedmiotu historia i wiedza o społeczeństwie) i uzyskanie z niego maksymalnej ilości punktów.

„Pragnę bardzo serdecznie pogratulować znalezienie się w zaszczytnym gronie Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjów z terenu województwa śląskiego w roku szkolnym 2014/2015. Jestem Przekonany, że otrzymane wyróżnienie jest szczególną nagrodą za sumienność i pracowitość w nauce oraz powodem do dumy. Życzę dalszych sukcesów w zdobywaniu wiedzy, ciekawości i pasji w jej zgłębianiu oraz odwagi w wyznaczaniu życiowych celów, a także wytrwałości w ich osiąganiu” - te słowa skierował prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, Rektor Uniwersytetu Śląskiego, do Piotra.

Pani Dyrektor, Aleksandra Młynarska otrzymała gratulację od Śląskiego Kuratora Oświaty, mgr Stanisława Faber - Składam gratulacje Gronu Pedagogicznemu z okazji sukcesów odnoszących przez uczniów szkoły. Zdobycie tytułu laureata w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych wymaga systematycznej pracy i wytrwałości zarówno uczniów, jak i nauczycieli. Dlatego proszę przyjąć podziękowania za inspirowanie młodych ludzi do twórczego działania, wspieranie ich w codziennym podejmowaniu trudu, a także umiejętne wskazywanie kierunku naukowych poszukiwań. Praca z uczniem szczególnie uzdolnionym to źródło satysfakcji, ale także duża odpowiedzialność za jego rozwój. Życzę wielu powodów do dumy z osiągnięć uczniów oraz radości ze wspólnego osiągania sukcesów”. Do gratulacji przyłączył się również prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, Rektor Uniwersytetu Śląskiego – Pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje z okazji sukcesów Ucznia, który znalazł się w gronie laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych dla uczniów gimnazjum z terenu województwa śląskiego w roku szkolnym 2014/2015. Jestem przekonany, że otrzymane wyróżnienia są wynikiem sumienności i pracowitości każdego Ucznia, a także trudu Nauczycieli i Dyrekcji włożonego w edukację i wychowanie młodych laureatów. Życzę dalszych sukcesów w przekazywaniu wiedzy, rozbudzaniu ciekawości i pasji w jej zgłębianiu oraz cierpliwego motywowania do wytrwałej pracy”.

„Serdecznie gratuluję sukcesu jaki odniósł syn, Piotr Kuzak Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego. Osiągnięcie syna jest wynikiem pasji odkrywania nowych obszarów wiedzy, dociekliwości i ciężkiej pracy, w której wsparcie jest bardzo potrzebne. Proszę zatem przyjąć wyrazy uznania za trud włożony w wychowanie syna, kształtowanie postawy szacunku do wiedzy, a także pomoc jakiej Państwo udzielają mu w dążeniu do ambitnych celów. Sukces syna jest powodem do dumy nie tylko dla bliskich ale także dla szkoły i miejscowości, które reprezentuje. Życzę radości z dotychczasowych osiągnięć syna oraz wielu inspiracji do rozwijania jego pasji” - słowa skierował do Rodziców, Piotr Litwa Wojewoda Śląski i Ślaskiego Kuratora Oświaty.

Gratuluję zdobycia przez Pani ucznia tytułu Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie dla uczniów gimnazjów województwa śląskiego w roku szkolnym 2014/2015. Proszę również przyjąć podziękowania za trud włożony w rozbudzani zainteresowań młodych ludzi i chęci odkrywania przez nich nowych obszarów wiedzy” - te słowa skierował Śląski Kurator Oświaty, mgr Stanisław Faber do Pani Urszuli Warmuz.

SERDECZNIE GRATULUJEMY PIOTROWI!

Patryk Filipczyk został Finalistą Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie. Gratulujemy!

„Więcej…»Kółko dziennikarskie