Tradycyjnie, jak co roku najlepsi tenisiści szkół podstawowych i gimnazjalnych spotkali się w naszej szkole, aby rywalizować o prawo startu w zawodach  powiatowych.

3 grudnia, już po raz XVI podczas Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego walkę rozpoczęli uczniowie szkół podstawowych. Rywalizacja była bardzo zacięta, ponieważ każdy miał chęć udziału w zawodach na wyższym szczeblu.  Jednak zwycięzca mógł być tylko jeden. I tak, po kilku godzinach zmagań wyłoniliśmy najlepszych i reprezentantów naszej gminy w zawodach powiatowych.

Bardzo dobrze wypadli nasi chłopcy wygrywając całą rywalizację. Oto ich indywidualne wyniki:

1 miejsce - Maciej Korzec

2 miejsce - Adrian Nowak

4 miejsce – Kewin Nowak

Dziewczęta w składzie Wiktoria Kieszek, Majka Kurbiel oraz Nikola Gubała w klasyfikacji drużynowej zajęły miejsce trzecie.

Dzień później przy stołach stanęli gimnazjaliści ze szkół w Siewierzu, Żelisławicach i Wojkowic Kościelnych.  Tak jak dzień wcześniej, zawody rozgrywane były systemem „rosyjskim” do dwóch przegranych meczów. Najlepszymi gimnazjalistami okazali się nasi uczniowie, gdzie indywidualnie zajęli:

1 miejsce – Dawid Kawka

2 miejsce – Wojciech Dobczyński

4 miejsce – Krystian Knap

Tak jak dziewczęta ze szkoły podstawowej gimnazjalistki- Julia Oziębło, Magdalena Świętek oraz Aleksandra Chylak zajęły miejsce trzecie.

W dniach 14 i 20  stycznia br. chłopcy reprezentowali gminę i naszą szkołę na zawodach powiatowych w Będzinie i Czeladzi. Po bardzo udanych zawodach w wykonaniu naszych uczniów zarówno w kategorii gimnazjalistów jak i szkół podstawowych zostaliśmy wicemistrzami powiatu!!! Warto dodać, że Wojciech Dobczyński został indywidualnie trzecim zawodnikiem turnieju.

Teraz czas na trzeci szczebel rywalizacji – Zawody Rejonowe, w których chłopcy uzyskali prawo startu.

TRZYMAMY KCIUKI !!!