19 września 2014r. tradycji stało się zadość i po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji „Sprzątanie Świata – Polska 2014”.  Przedszkolaki i młodsze klasy porządkowały teren wokół szkoły. Starsi uczniowie ruszyli w teren, który został im  przydzielony.

„Turysto! Szanuj środowisko!” to hasło tegorocznej akcji. W tym roku sprzątaliśmy teren wokół Pogorii oraz las między Podskalem a Podwarpiem, najczęściej odwiedzany przez turystów.  Akcja ta była również okazją do promowania odpowiedzialnej turystyki w naszej gminie i „nieśmiecenia”.

Tegoroczne sprzątanie świata zakończyło się pomyślnie: „nasz” kawałek świata został posprzątany!. Zwieńczeniem akcji było ognisko, a pogoda dopisała i w ten sposób pożegnaliśmy symbolicznie lato.

„Pamiętajmy! Jakość środowiska, w którym żyjemy to sprawa codziennych wyborów każdego z nas. Niech ta akcja stanie się pretekstem do tego, żeby każdego dnia na nowo odpowiedzialnie korzystać ze środowiska”.

Redakcja – kółko dziennikarskie