Przyszliśmy głosić Boskie orędzie. Niech pokój i radość zagości wszędzie.

Oto narodził się Zbawiciel!

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla nas Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów jest bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. Uczniowie klasy II i III edukacji wczesnoszkolnej wprowadzili nas w ten magiczny nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Swoje zdolności aktorskie i wokalne zaprezentowali w przedstawieniu jasełkowym, które odbyło się dn. 20.12.2013r w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych.

W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zasiedli rodzice, nauczyciele, uczniowie oraz zaproszeni goście, którzy każdego roku udowadniają, że wydarzenia kulturalne naszej szkoły nie są im obojętne. Po krótkim przemówieniu pani dyrektor mgr Aleksandry Młynarskiej zaczęło się przedstawienie jasełkowe.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami, oraz piękną muzyką tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło na publiczności duże wrażenie i poruszenie nawet do łez. Natomiast dzieci przede wszystkim "zaistniały" w swoim własnym środowisku, miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych.

Wysiłek młodych artystów i wychowawców został doceniony przez Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz Dariusza Waluszczyka, który zaszczycił nas swoją obecnością.

Składamy serdeczne podziękowania rodzicom, którzy mieli duży wkład w przygotowanie jasełek i wyposażenie uczniów w piękne stroje.

W świętą noc narodzenia Dzieciątka Bożego, niech gwiazda nadziei wzejdzie dla każdego. Niech Święta Rodzina do domów przybędzie i przy Waszym stole rodzinnym – usiądzie.

mgr Wioletta Szymiec
mgr Monika Sułkowska