W pamiętną datę, która powtórzy się za 100 lat czyli 11 grudnia 2013 roku wraz z moją klasą, pojechałam na wycieczkę do Będzina na łyżwy. Było super! Nie brakowało nam wywrotek! Nauczyciele zrobili nam zajęcia na lodzie. Slalomy, skręty, zakręty i wyścigi.

Po zaciętej rywalizacji  wyłoniliśmy dwoje najlepszych łyżwiarzy. Wśród dziewczynek wygrała Nikola Gubała a z chłopców najlepszy był Bartek Łach. Na lodowisku spędziliśmy ponad dwie godziny. Zmęczeni, spragnieni i głodni poszliśmy na gorącą herbatę i posiłek. Wycieczka podobała mi się ponieważ nasza wychowawczyni, pani Sonia Borkowska i pan Tomasz Bratek, cały czas się uśmiechali, dopingowali nas w działaniach i my, mimo wywrotek też nie traciliśmy wiary w siebie!

Była to już druga wycieczka uczniów z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych na łyżwy, ale nie pierwsza typowo sportowa. Teraz będzie ich jeszcze więcej, z czego się cieszę, bo nasza szkoła walczy o tytuł „Szkoły w ruchu” w ramach ogólnopolskiej akcji „Ćwiczyć każdy może”.

uczennica klasy V - Kinga Janas.

Konspekt zajęć do pobrania w formacie pdf.