W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych powstała 24 stanowiskowa, nowoczesna pracownia językowa, wyposażona dodatkowo w biurko dla lektora, zestaw dydaktyczny, na który składają się m.in. cyfrowy moduł sterujący, oprogramowanie, słuchawki do cyfrowego pulpitu oraz piloty.

Zastosowanie pilotów uatrakcyjnia zajęcia, wprowadzając elementy interakcji z uczniami i zachęcając ich do angażowania się w dyskusję. Dzięki temu istnieje możliwość otrzymania natychmiastowej informacji zwrotnej, co jest niezmiernie istotne na szkolnych zajęciach podczas debat, testów, quizów. Korzystając z systemu głosowania jako narzędzia oceny, nauczyciel tworzy interaktywne pytania, zbiera odpowiedzi uczniów i może otrzymać wynik według wcześniej ustalonej skali. Nauka języków obcych z wykorzystaniem słuchawek ma na celu przede wszystkim ośmielić młodzież i zachęcić do aktywnego udziału w konwersacji. Zestaw dydaktyczny posiada jeszcze szereg innych zalet. Nauczyciel przy pomocy programu komputerowego ma możliwość w swobodny sposób dobierania uczniów, którzy mają ze sobą współpracować, prowadzić dyskusję. Uczniowie nie muszą w tym celu zmieniać swoich miejsc. Ponadto istnieje możliwość wspólnego wykonywania ćwiczeń.

Pracownia jest niezastąpionym rozwiązaniem wspomagającym naukę języków obcych. Koncentruje uwagę uczniów, zmusza do skupienia i ćwiczeń. Umożliwia swobodny, głośny trening wymowy przez dialogi, udoskonalające mowę i przełamujące naturalny opór do rozmów w obcym języku. Pozwala na porozumiewanie się nauczyciela z uczniami oraz pełną kontrolę nad wszystkimi komputerami w pracowni za pomocą prostego i przyjaznego dla użytkownika oprogramowania. Podczas zajęć uczniowie mają możliwość korzystania z nowoczesnej tablicy interaktywnej wchodzącej w skład zestawu. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń jest bardzo motywujące dla uczniów - efektowne zajęcia są szybciej zapamiętane. Badania potwierdzają, iż z pracownią językową skuteczność przyswajania nowej wiedzy zwiększa się nawet o kilkadziesiąt procent w stosunku do tradycyjnego nauczania. Wszystkim użytkownikom życzymy wysokich wyników w nauce języków obcych. Powodzenia!