Od października 2013 r. grupa nauczycieli z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych uczestniczy w projekcieZastosowanie e-learningu w nauczaniu i samokształceniu nauczycieli z ZSP w Wojkowicach Kościelnych”. Szkolenie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX, Działanie 9.4. „Wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty".

Projekt ten ma na celu podniesienie kompetencji metodycznych i merytorycznych w zakresie stosowania TIK w edukacji.

Szkolenie jest podzielone na dwie komplementarne części: stacjonarną i zdalną. Część stacjonarna dobiegła już do końca i realizowana była w formie warsztatów prowadzonych przez wykładowcę,  natomiast część zdalna jest realizowana w formie e-learningu przy wsparciu moderatora. Podczas zajęć nauczyciele wykonują praktyczne ćwiczenia ilustrujące wykorzystanie metod i narzędzi TIK w czasie lekcji, przygotowują własne kursy e-learningowe, wykorzystując do tego quizy, zadania, ćwiczenia i inne składowe dostępne na platformie Modle, poznają podstawy edycji kodu HTML, sztukę prezentacji i grafiki komputerowej oraz wiele innych zasobów dostępnych na platformie. Dzięki nabyciu nowych umiejętności zajęcia prowadzone przez nauczycieli staną się bardziej atrakcyjne i w dużym stopniu wpłyną na motywację uczniów do nauki i zachęcą ich do stosowania narzędzi TIK zarówno podczas zajęć edukacyjnych jak i samodzielnej pracy.

Poniżej przedstawiamy fragment kursu przygotowanego przez uczestnika szkolenia.