Kolorowo, słonecznie, wprost bajecznie - tak było 18 czerwca w naszej szkole,  gdzie rozbrzmiewały dźwięki   pięknych  melodii podczas III Festiwalu Piosenki  Dziecięcej dla przedszkolaków i  najmłodszych uczniów szkoły podstawowej.  Dzień obudziły  ciepłe promienie słońca,  wszyscy w  świetnych nastrojach zebrali się  na pięknie udekorowanej płycie  boiska.  Każdy z wykonawców, starannie przygotowany do swego występu  prezentował bardzo wysoki poziom artystyczny - zarówno od strony  muzycznej jak i wyrazu scenicznego.

Była Balbina, wesołe nutki, król i królewna, rockowy zespół instrumentalny, zespół taneczny i wiele innych – słowem cała plejada  atrakcji. Na uroczystość  przybyli: Burmistrz Miasta i Gminy Siewierz Pan Zdzisław Banaś, Za-ca Burmistrza MiG Siewierz Pan Dariusz Waluszczyk, Przewodniczący Rady Rodziców Pan Sebasian Barczyk, Rodzice i Przyjaciele szkoły. Jury w składzie: Pani Kazimiera Banaś, Pani Jolanta Wojdas, Pan Damian Dawczyński, rzetelnie i skrupulatnie oceniało młodych artystów. Podczas obrad jury  wszyscy wykonawcy  i przybyli goście zaproszeni  zostali na  mały poczęstunek,  w napięciu oczekując na werdykt.

Po przesłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych  wyłoniono laureatów  tegorocznej edycji festiwalu:

KATEGORIA  PRZEDSZKOLE :

I  MIEJSCE  - Łaura Książek  - Przedszkole nr 1 w Czeladzi

II MIEJSCE – Marta Sierka – ZSP Żelisławice

Zespół wokalno-instrumentalny  - Przedszkole nr 10 w Czeladzi

III MIEJSCE – Zespół  wokalno-taneczny – ZSP Wojkowice Kościelne

Angelika Kuzior – ZSP Nowa Wieś

WYRÓŻNIENIE – Magdalena Lazar – Przedszkole Mierzęcice

KATEGORIA  SZKOŁA PODSTAWOWA:

I  MIEJSCE  - Zuzanna Cichoń i Wałesa – SP Toporowice

II MIEJSCE – Maria Mordalska – ZS Lgota Górna

Zespół  „Greem Team” – SP  Nr 2 Mierzęcice

III MIEJSCE – Martyna Krawczyk, Dagmara Białas, Julia Jarmowska – ZSP Wojkowice Kościelne

Amelia Machura, Amelia Wyszyńska  z zespołem  instrumentalnym w składzie: Dawid Kolasa, Kamil Borkowski, Krystian Stuczeń – ZS  Siewierz

WYRÓŻNIENIE –  Zespół  „Słoneczka” -ZS Brudzowice

Julia Machura – ZSP Żelisławice

GRAND  PRIX - Marta Stefanik – SP Nowa Wieś

To było gorące przedpołudnie przepełnione gwarem, zabawą i piosenką.

Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!