9 maja jest dniem Unii Europejskiej. Z tej okazji odbyła się  naszej szkole akademia, której celem było przekazanie podstawowych wiadomości na temat Unii Europejskiej, jak również kształtowanie otwartości i tolerancji wobec innych.

Akademia miała charakter lekcji, którą przeprowadzili uczniowie klasy IV SP.  W jej trakcie można było dowiedzieć się mnóstwo ciekawych informacji, np. co to jest Europa, jaka jest najdłuższa rzeka, najwyższe góry czy poznać największe miasta. Ciekawostką było również przedstawienie porwania Europy według mitologii greckiej. Podczas akademii zaprezentowano wszystkie flagi państw należących do Unii Europejskiej. Na zakończenie usłyszeliśmy „Odę do radości” Fryderyka Schillera – hymn Unii Europejskiej. Swoje umiejętności muzyczne zaprezentowała również uczennica klasy IV SP, Kinga Janas.