Dnia 22 marca 2013 roku uczniowie z klas czwartej, piątej i szóstej naszej szkoły wzięli udział w I GMINNYM KONKURSIE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. Konkurs ten odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Siewierzu. Celem konkursu było wspieranie uzdolnień językowych uczniów, motywowanie ich do jeszcze większego wysiłku i pracy nad kompetencjami językowymi oraz rozbudzanie ich lingwistycznych zainteresowań, a szczególnie zainteresowania językiem niemieckim, który dzięki takim przedsięwzięciom zyskuje coraz większą popularność.

Do zmagań konkursowych przystąpiło 27 młodych entuzjastów języka niemieckiego z całej gminy.  Z zadaniami konkursowymi  uczniowie naszej szkoły poradzili sobie doskonale. Z radością informujemy, że w kategorii klas czwartych zwyciężył Bartek Łach, a Kinga Janas zajęła 3 miejsce. W kategorii klas piątych wszystkie trzy pierwsze miejsca zdobyli nasi piątoklasiści: 1 miejsce - Kasia Wolska, 2 - Ola Domańska, a 3 - Wiktoria Zawistowska. Również uczniowie naszej klasy szóstej spisali się doskonale. Pierwsze miejsce zdobył Kamil Lebiocki, a trzecie wywalczyła Zuzia Pudo.  Oprócz nagród i pamiątkowych dyplomów uczniowie przywieźli przekonanie, że warto uczyć się języka niemieckiego !

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

„Jeśli ktoś w XXI w. chce wiele osiągnąć, to z pewnością pomoże mu w tym znajomość języka niemieckiego, wszak ponad 100 milionów ludzi na świecie mówi tym językiem!”