„Hamlet” W. Szekspira w wykonaniu uczniów klasy III gimnazjum

Na lekcji języka polskiego przedstawialiśmy sceny z dramatu Williama Szekspira pt. „Hamlet”. Nasza klasa została podzielona na kilka grup, które miały za zadanie odegrać wybraną scenę z utworu.

Dzięki strojom oraz przygotowanym wcześniej rekwizytom, każdy z nas mógł choć na chwile poczuć się niczym prawdziwy aktor. Wszyscy, zarówno uczniowie odgrywający dane sceny, jak i nasza klasowa widownia, bawili się doskonale. Każda grupa po występie została nagrodzona gromkimi  brawami oraz pozytywną oceną. Dzięki tej niezwykłej lekcji, mieliśmy możliwość w sposób rzeczywisty poznania lektury oraz utożsamienia się w odczuciami bohaterów. Mamy nadzieję, że w przyszłości będziemy mogli częściej uczestniczyć w tak interesujących lekcjach.