14 stycznia 2013 r. uczniowie klasy V, VI oraz IB i IIA byli w kinie  na długo wyczekiwanym  filmie pt. „Hobbit: Niezwykła podróż”. Większość uczestników wyjazdu przeczytała książkę, bowiem jest to lektura szkolna, dlatego nie mogliśmy doczekać się jej ekranizacji. Uczniowie, którym spodobała się  ekranizacja lektury, postanowili ją przeczytać dla porównania filmu i książki.

„Hobbit, czyli tam i z powrotem”, to powieść autorstwa J. R. R. Tolkiena. Powieść uznawana jest za prolog „Władcy Pierścieni”. Książka i film przedstawia przygody głównego bohatera – Hobbita, który daje się on w fascynującą wędrówkę pełną przygód i zaskakujących zwrotów akcji. Książka jest bardzo ciekawa, czyta się ją znakomicie, w odróżnieniu od niektórych lektur szkolnych i chce się  wrócić do ponownego przeczytania jej. Zwłaszcza teraz, gdy obejrzeliśmy jej ekranizację.

Książki Tolkiena były i są nadal  bestsellerami trudnymi do sfilmowania. Ekranizacja stała się możliwa dzięki technologii komputerowej. Mogliśmy się przenieść się do świata głównego bohatera – Hobbita i magicznych stworzeń w 3D, efekt wizualny był niesamowity.

Podsumowując stwierdzamy, że należy oglądać adaptację literatury, pamiętając przy tym , że nigdy nie należy tego robić zamiast czytania.

Opiekunami na wycieczce była pani Wioletta Drygalak, Katarzyna Reda i Urszula Warmuz.

Red. Kółko dziennikarskie