Miło nam poinformować, iż dobiegła końca budowa nowego placu zabaw przy naszej szkole zrealizowanego w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła”.
W dniu 22 października br. Instytut Nadzoru Technicznego z Wrocławia dokonał pozytywnego odbioru tego obiektu.

W ramach inwestycji wybudowano 150m2 bezpiecznej nawierzchni syntetycznej w kolorze pomarańczowym oraz 20m2 ścieżki komunikacyjnej z nawierzchni syntetycznej niebieskiej. Na nawierzchni pomarańczowej zamontowano urządzenia zabawowe: zestaw wieżowy ze zjeżdżalnią, dużą ściankę wspinaczkową, huśtawkę typu bujak w kształcie tuby na dwóch sprężynach, huśtawkę typu ważka na sprężynie, huśtawkę wahadłową „bocianie gniazdo” oraz tablicę informacyjną wraz z regulaminem. Ponadto zagospodarowano 70m2 zieleni wraz z nasadzeniem iglaków. Plac zabaw wyposażony jest w nowoczesne i certyfikowane urządzenia, które zapewnią dzieciom bezpieczeństwo podczas zabawy. Zainstalowane urządzenia wpływają na stymulację aktywności i sprawności fizycznej najmłodszych uczniów, poprzez zabawę na świeżym powietrzu w różnych porach roku. Umożliwiają wspinanie, czworakowanie , wykonywanie ćwiczeń w zwisie, które wpływają na rozciągnięcie oraz wzmocnienie mięśni grzbietu i górnej partii ciała. Dzięki zabawie na zjeżdżalni dzieci ślizgają się, co umożliwia poznanie możliwości własnego ciała, doskonalenie równowagi, balansowania własnym ciałem. Funkcję dydaktyczną zapewnia zestaw z wieżą-  wspólne zabawy rozwijają zdolności interpersonalne dzieci, które mogą swobodnie rozmawiać oraz poznawać nowych uczestników zabawy. Bujanie się na huśtawkach uspokaja, a ponadto uczy dzieci utrzymywania równowagi i poprawia koordynację ruchową. Huśtanie wpływa pozytywnie na koncentrację i skupienie, opanowuje rozkojarzenie. Nasi najmłodsi podopieczni pod czujnym okiem rodziców i wychowawców, nie czekając długo, natychmiast zaczęli korzystać w każdy możliwy sposób z dobrodziejstw nowego placu zabaw.

Jest to już druga inwestycja zrealizowana w naszej szkole w ramach programu Radosna szkoła- w szkole funkcjonuje już świetlica szkolna wyposażona w różnego rodzaju pomoce dydaktyczne sfinansowane z rządowego programu, m. in. siedziska, maty, chusty animacyjne, klocki, zestawy  figur geometrycznych, piłki i materace oraz układanki, zestawy gier i instrumenty muzyczne. Dzięki nowemu wyposażeniu uczniowie mają czas na dowolną zabawę zgodnie ze swoimi upodobaniami i zainteresowaniami. Utworzone kąciki zabaw angażują emocjonalnie dzieci, kształtują umiejętności motoryczne, spostrzegawczość, sprawność i zdolności manualne, precyzję i celowość ruchu oraz wyobraźnię przestrzenną. Uczą współżycia i współdziałania w grupie, pobudzają fantazję, relaksują oraz wzbogacają ekspresję twórczą najmłodszych.