5 października 2012r. przedstawiciele uczniów naszej szkoły mieli okazję i zaszczyt wsiąść udział w niecodziennej lekcji samorządowej. Uczniowie wzięli udział w uroczystej sesji Rady Miejskiej w Siewierzu z okazji 50-lecia odzyskania przez Siewierz praw miejskich.

W szkole konsekwentnie kształtowana jest świadomość obywatelska, poprzez organizację i udział w różnych ciekawych przedsięwzięciach, z których ostatnim i jakże cennym, była uroczysta Sesja Rady Gminy Siewierz.

Uczniowie zrozumieli, że dzięki istnieniu Samorządu Terytorialnego obywatele mogą decydować o sprawach ważnych dla społeczności lokalnej, i tym samym poczuć odpowiedzialność za miejsce, w którym żyją. Wyjazd okazał się cennym doświadczeniem oraz doskonałym uzupełnieniem wiadomości zdobytych na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie dowiedzieli się jak odpowiedzialna jest praca przedstawicieli władz samorządowych oraz jak ważne jest współdziałanie i przyjmowanie współodpowiedzialności za społeczność lokalną. Udział w sesji zostanie na długo w pamięci uczniów.

Na sesji został podsumowany konkurs „Siewierz miastem przemian” zorganizowany przez siewierską książnicę z okazji 50-lecia odzyskania przez Siewierz praw miejskich. Celem konkursu było wzbudzenie zainteresowania historią i współczesnością regionu oraz rozwijanie i pogłębianie wiedzy o dorobku, literaturze i kulturze swojej „Małej Ojczyzny”. Konkurs był skierowany do uczniów klas pierwszych Gimnazjów z terenu Miasta i Gminy Siewierz, zainteresowanych historią i dniem współczesnym Siewierza. W finale rywalizowały między sobą dwuosobowe zespoły z poszczególnych klas gimnazjalnych, których zadaniem było poprawne rozwiązanie krzyżówki oraz testu ze znajomości dziejów Siewierza w latach 1962-2012. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Weronika Domagała i Patryk Filipczyk zajęli III miejsce.

Red. kółko dziennikarskie

Zdjęcia dzięki uprzejmości UMiG Siewierz