„Aktywny wypoczynek, czyste środowisko, bezpieczeństwo ponad wszystko!”

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych już po raz kolejny włączają się do akcji ekologicznej, która tym razem polegać będzie na oczyszczaniu brzegu oraz dna Zbiornika Przeczycko - Siewierskiego. Akcja EKO-logoiczna ma ona służyć promowaniu postaw ekologicznych w społeczeństwie, rozbudzać wrażliwość na piękno przyrody oraz rozwijać  pasję wędkarstwa przede wszystkim wśród młodzieży szkolnej.

Intensywne działania proekologiczne rozpoczniemy w dniu 24 maja br. wykładem i prezentacją poprowadzoną przez prezesa PZW  Koła  nr 104 „Siewierz” pana Mirosława Winiarskiego oraz  Wiceprezesa Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego ds. Młodzieży w Katowicach, trenera kadry narodowej w dyscyplinie rzutowej oraz dziesięciokrotnego drużynowego Mistrza Polski i Wicemistrza Polski indywidualnie pana Zbigniewa Mośko.

Kolejnym krokiem będzie podjęcie działań przez nauczycieli i uczniów przy współpracy wędkarzy, płetwonurków i WOPRowców. W dniu 23 czerwca br. uczniowie naszej szkoły posprzątają brzeg jeziora od strony Tuliszowa. Nurkowie zaprezentują swój sprzęt i oczyszczą dno, a ekipa WOPRowców zorganizuje nam pokaz ratownictwa wodnego z użyciem łodzi motorowej.

Akcja EKO-logoiczna będzie połączeniem miłego z pożytecznym. Uczestnicy będą mogli liczyć na spróbowanie swoich sił za sterami motorówki lub wcielić się w rolę płetwonurków w kompletnych stroju i profesjonalnym sprzęcie. Finalną częścią sobotniej imprezy będzie wspólne pieczenie kiełbasek.

Zapraszamy również wszystkich chętnych, zainteresowanych i mających na celu dobro przyrody i jej ochronę do wzięcia udziału w akcji w dniu 23 czerwca br. Edukacja ekologiczna zdążająca do ochrony przyrody i ulepszania środowiska winna objąć wszystkich ludzi bez względu na wiek.