II miejsce dla WERONIKI DOMAGAŁA, III miejsce dla SZYMONA LANDECKIEGO w konkursie historycznym „WIWAT KRÓL. WIWAT KONSTYTUCJA”

27 kwietnia 2012 r. w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Mierzęcicach odbył się konkurs historyczny „Wiwat król. Wiwat konstytucja” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Domagała i Szymon Landecki (szkoła podstawowa) oraz Magdalena Knap i Agata Płaskocińska (gimnazjum).

Konkurs odbył się pod patronatem honorowym Senatora Rzeczypospolitej Polskiej Pana Zbigniewa Meresa oraz patronatem wójta gminy Mierzęcice Pana Grzegorza Podlejskiego.

Przewodniczącym jury konkursu był gość specjalny, dr Jacek Kurek pracownik naukowy Instytutu Historii  Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, który po teście pisemnym wygłosił niezwykły wykład, który zachwycił wszystkich.  Był on bowiem połączeniem słowa, obrazu i dźwięku. Porywający wykład przybliżył słuchaczom postaci i wydarzenia czasów stanisławowskich.

Następnie Komisja Konkursowa przedstawiła wyniki testu pisemnego i wręczyła nagrody. W grupie 37 uczestników konkursu „Wiwat król. Wiwat konstytucja” w kategorii szkół podstawowych najlepszymi okazali się nasi uczniowie ze szkoły podstawowej: II miejsce zdobyła Weronika Domagała, III miejsce zdobył Szymon Landecki.

„Za wysoki poziom przygotowania uczniów do konkursu historycznego „Wiwat król. Wiwat Konstytucja”. Udział w konkursie historycznym jest potwierdzeniem konsekwencji i wysokiego poziomu nauczania w Państwa szkole. Wyrażam ogromne uznanie za zaangażowanie, za wytrwałą pracę i trud poniesiony w przygotowanie i wspieranie uczniów do zdobywania wiedzy, umiejętności oraz zainteresowania.

Chciałbym życzyć dalszych sukcesów w kształtowaniu młodych charakterów oraz satysfakcji z dobrze wypełnionych obowiązków pedagogicznych.”- Senator RP Zbigniew Meres.

Dyplom uznania, jaki otrzymała szkoła od Senatora RP Zbigniewa Meresa świadczy o wysokim poziomie, zaangażowaniu oraz niesamowitej wiedzy naszych kolegów i koleżanek. Do konkursu uczniów przygotowała Pani Urszula Warmuz, nauczyciel historii. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Red. Kółko dziennikarskie