Przyłączając się do ogólnopolskiej akcji  „Potrafię kibicować” 19 kwietnia  obchodziliśmy Dzień Kibica w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych. Został on zorganizowany przez koło europejskie działające w naszej szkole. Euro 2012, które rozpocznie się już za „chwilę”,  to wielkie wydarzenie sportowe dla wszystkich Polaków. My również pragniemy włączyć się w  tą imprezę, gdyż sport jest dla nas bardzo ważny.

W trakcie Dnia Kibica propagowaliśmy zasady fair play, zdrowego stylu życia oraz mądrego kibicowania.

Był to bardzo barwny dzień, a kolor biało-czerwony „zalał” niemal całą szkołę. Prawie wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania i przebrali się w biało-czerwone stroje, przynosząc ze sobą wiele gadżetów kibica polskiej reprezentacji w piłce nożnej.  Kolorowe i uśmiechnięte twarze towarzyszyły wszystkim uczniom.  Na trzeciej godzinie lekcyjnej zamieniliśmy się w prawdziwych kibiców, uczestnicząc w meczach klasowych reprezentacji. Rozpoczynając rozgrywki wszyscy zaśpiewaliśmy hymn polski, a następnie kibicując swoim drużynom głośno wykrzykiwaliśmy hasła wspierające naszych piłkarzy. Nie tylko chłopcy rozegrali ważne mecze, ale również dziewczynki mogły pokazać swoje umiejętności piłkarskie. Po raz pierwszy prawdziwy mecz rozegrały uczennice klasy III SP. Widać w nich było prawdziwego ducha sportowego.

Na koniec wybrano trzy osoby, które najlepiej kibicowały, grały i miały najciekawsze stroje. Wyróżnieni to: Karolina Korzec z klasy IIISP, Weronika Domagała z klasy VIb oraz Jakub Nowak z klasy IB. Osoby te otrzymały kubki Euro 2012 – mamy nadzieję, że będą ich używać podczas meczy reprezentacji Polski.

Oto kilka cytatów naszych koleżanek i kolegów:

„Było bardzo ciekawie. Wszyscy kibicowaliśmy swoim drużynom, śpiewaliśmy hymn i robiliśmy falę.”

„Szczęście, radość, uśmiech, dobry humor, kozackie wspomnienia. Było, jest i będzie super.”

„Wymalowane twarze, transparenty i emocje dodawały otuchy zawodnikom grającym na naszej szkolnej murawie. Rozegrano wiele emocjonujących meczy, które rozstrzygały się pomiędzy drużynami klasowymi. Zdarzały się upadki i rozdarte kolana, lecz to nie powstrzymywało ich przed dążeniem do zwycięstwa.”

„Wszyscy czuli atmosferę zbliżających się Mistrzostw Europy.”

„Wszystkim bardzo podobał się dzisiejszy dzień. Dobrze się bawiliśmy rozgrywając mecze i śpiewając piosenki kibiców.”

Koło europejskie