Zbliża się termin rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych, a tym samym podejmowania przez Was kluczowej decyzji dotyczącej wyboru drogi dalszej edukacji. Bardzo prosimy uczniów oraz rodziców o zapoznanie  się ze zmianami wynikającymi z wprowadzenia do szkół ponadgimnazjalnych nowej podstawy programowej i nowych ramowych planów nauczania.

Prosimy również uczniów, którzy wybierają kontynuowanie nauki w szkołach kształcących w zawodzie, o zapoznanie się z informacjami na temat nowej klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego, która w obecnej formie jest ściśle powiązana z klasyfikacją zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy.

W załącznikach znajdziecie informacje o zasadach i kryteriach rekrutacji do klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych, ulotkę informacyjną "Oświatowe ABC"- jakie liceum od 1 września oraz Rozporządzenie

Ministra Edukacji Narodowej w sprawie klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego.

W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie informacyjne poświęcone w/w zagadnieniom.

Szczegółowe informacje w zakresie wprowadzanych zmian znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej: www.men.gov.pl, Ośrodka Rozwoju Edukacji www.ore.edu.pl oraz Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej: www.koweziu.edu.pl.

OŚWIATOWE ABC

Decyzja Śląskiego Kuratora Oświaty - szkoły średnie