Podczas Powiatowego Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, który odbył się 22 marca 2012 r. w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Będzinie,  uczeń Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Wojkowicach Kościelnych Patryk Filipczyk zajął I miejsce. W eliminacjach powiatowych wzięło udział 42 uczniów, wyłonionych spośród uczestników eliminacji gminnych. Rywalizacja w turnieju odbyła się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalne.

Konkurs, podobnie jak na etapie gminnym, składał się z dwóch części. W pierwszej uczestnicy rozwiązywali test pisemny. Do drugiego etapu zakwalifikowało się po 5 osób z każdej grupy wiekowej, które uzyskały najwyższą liczbę punktów. Każdy z finalistów odpowiadał ustnie na pytania z wylosowanego przez siebie zestawu. Dodatkowymi atutami w rywalizacji były wiedza i opanowanie. Patryk poradził sobie bardzo dobrze w obu częściach zdobywając pierwsze miejsce w części pisemnej- umożliwiło  mu to udział w drugiej części turnieju, gdzie pomimo dużej rywalizacji pokonał konkurentów. Po ogłoszeniu wyników odbyła się krótka ceremonia wręczenia dyplomów oraz nagród rzeczowych. Laureaci pierwszych miejsc w poszczególnych grupach wiekowych finału powiatowego będą uczestniczyć w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim, które odbędą się 16 kwietnia br. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Siewierzu.

Patrykowi oraz innym uczestnikom turnieju  gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów oraz awansu do rozgrywek krajowych.

Dorota Bańdura
nauczyciel ZSP w Wojkowicach Kościelnych