Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej stał się tradycją w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wojkowicach Kościelnych. W tym roku już po raz szósty gościliśmy w murach naszej szkoły artystów z Będzina, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej,  Gminy Koziegłowy, Gminy Mierzęcice, Gminy Psary oraz z Gminy Siewierz.  Jest nam niezmiernie miło, że każdego roku przybywa do nas coraz więcej wykonawców,  w tym roku było ich 85.

Celem konkursu jest prezentacja dorobku artystycznego solistów i zespołów,  popularyzacja nauki języka angielskiego i śpiewania piosenek. Chcemy, aby już najmłodsi uczniowie rozwijali swoje talenty i pasje związane z językiem angielskim i śpiewem. VI Regionalny Konkurs Piosenki Angielskiej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III SP oraz IV-VI SP. Uczniów oceniało Jury, w składzie którego znaleźli się muzycy i instruktorzy Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Będzinie – pan Jerzy Szumski oraz pani Katarzyna Kożuch oraz nauczyciel języka angielskiego w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Siewierzu – pani Katarzyna Dyrda. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników nastąpiła przerwa na obrady Jury. W trakcie przerwy wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców naszej szkoły. Jury miało trudny wybór, gdyż poziom artystyczny wykonawców był bardzo wysoki. Wśród uczestników znalazły się prawdziwe talenty, którym wróżymy wielką karierę artystyczną.

Oto wyłonieni laureaci:

Kategoria: klasy I-III SP

I miejsce – Maja Pietruszczak  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czeladzi z piosenką pt: “Fly me to the moon.”

II miejsce – Jakub Skrobarczyk ze Szkoły Podstawowej w Koziegłówkach z piosenką pt: „Mummy, mummy.”

III miejsce – Martyna Bereza z piosenką „April Fool’s Maths” ze Szkoły Podstawowej w Lgocie Górnej.

wyróżnienie:

1. Zespół „Little Stars" ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Będzina z piosenką pt: „A Beautiful Day”

2. Zespół w składzie Julia Pałka, Zuzanna Karcz, Zuzanna Kuzior oraz Wiktoria Bierońska ze Szkoły Podstawowej nr 12 w Dąbrowie Górniczej z piosenką pt: “What’s the Weather Like.”

Kategoria: klasy IV-VI SP

I miejsce – Anna Mordalska  z piosenką „An Angel” ze Szkoły Podstawowej w  Lgocie Górnej

II miejsce – Jessika Schendzielorz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Żelisławicach z piosenką pt: “Fairytale.”

III miejsce – Wiktoria Rozmus ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie z piosenką pt: „The show.”

wyróżnienie:

1. Aleksandra Kobiela i Karolina Zasadzień z piosenką pt: „Price Tag'' ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Dąbrowie Górniczej

2. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wojkowicach Kościelnych w składzie Roksana Sornat, Julia Oziębło, Aleksandra Chylak, Adam Chwist, Magdalena Świętek z piosenką „Obladi Oblada.”

Jury przyznało również nagrodę Grand Prix dla najlepszego wykonawcy w obu kategoriach wiekowych – otrzymała ją Alicja Andrejczuk z piosenką “Fly to Your Heart”, uczennica  Szkoły Podstawowej nr 3 w Czeladzi

uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Czeladzi.

Wszystkim gratulujemy, bardzo serdecznie dziękujemy za przybycie i zapraszamy do naszej szkoły za rok.