Dnia  13 grudnia 2011 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym odbyło się uroczyste podsumowanie I Gminnego Konkursu Wiedzy o Marii Skłodowskiej – Curie, na które przybyło wiele ważnych osobistości:  Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Siewierz pan Dariusz Waluszczyk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Siewierzu pani Barbara Bochenek, przewodniczący Rady Rodziców pan Sebastian Barczyka oraz jury konkursu w składzie: pani Magdalena Szlachta oraz pani Jowita Kalarus –Ostrouch.

Wybór był bardzo trudny, ponieważ uczniowie nadesłali mnóstwo pięknych prac. Przed wręczeniem nagród poszczególni laureaci mieli możliwość prezentacji. Niewątpliwie, każda była inna i zaskakiwała słuchaczy swoją oryginalnością.  Najpierw mogliśmy prześledzić „Dzień z życia Marii Skłodowskiej – Curie”. Potem przyszedł czas na prezentacje multimedialne wykonane przez uczniów gimnazjum. Każda z zaprezentowanych była niezwykle kolorowa i ciekawa. Dawała też różne informacje co do polskiej uczonej. Mogliśmy się dowiedzieć gdzie studiowała, jakie nagrody i wyróżnienia otrzymała oraz jak toczyły się jej codzienne zajęcia w laboratorium. Znajdowało się w nich również wiele ciekawostek o jej życiu i rodzinie. Prace były dodatkowo wzbogacone archiwalnymi zdjęciami, które wspaniale ilustrowały informacje przekazane przez uczestników.

Bardzo cieszymy się z dużego zainteresowania  naszym konkursem. Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom oraz im opiekunom i mamy nadzieję, że za rok znów będziemy mogli spotkać się już na II Gminnym Konkursie Wiedzy o Marii Skłodowskiej – Curie.

Konkurs przeprowadzony był w trzech kategoriach.
I kategoria: uczniowie klas 1-3 – praca plastyczna „Postać Marii Skłodowskiej – Curie”
I miejsce: Angelika Stankowska – SP nr 2 Siewierz
II miejsce: Karolina Ból – ZSP Wojkowice Kościelne
III miejsce: Dominika Wysocka – ZSP Wojkowice Kościelne